Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 9 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hamsa - Ruka Fatimy
16.05.2019
Komentáře (0)

Hamsa - Ruka Fatimy

Ruka Fatimy - Hamsa je energetickymocný ochranný symbol, představuje božské vedení, ukazuje správný směr, dodává sebevědomí, zbavuje strachu, chrání před neštěstím, ochraňuje slabé a nemocné. Ruce, které žehnají, léčí, tvoří, láskyplně objímají a hladí, jsou spojené se srdcem, jsou nástrojem universální životní síly a magické moci. Symbol „ruka Fatimy“, ve tvaru lidské dlaně (jedná se o dlaň pravé ruky), pochází ze Středního východu, a používá se také v oblastech severní Afriky. Symbol je využitelný jako ochranný talisman.

Uprostřed posvátné dlaně bývá vyobrazen symbol lidského oka, který odkazuje k božské prozřetelnosti a intuici.  Tvar ruky má dvojí provedení, pokud jsou tři vztyčené prsty u sebe – symbolizují a přitahují štěstí. Pokud jsou prsty odtažené od sebe, jde o amulet odrážející negativní energie. Tento talisman slouží také jako ochrana proti případnému uhranutí.

Jméno Fatima znamená: „Ta, která říká pravdu“, „Ta, se kterou hovoří andělé“, „Dáma z nebes“, nebo jednoduše: „Oddělená“. To znamená: chvályhodná, oddělená od nečistot. Jedná se o jméno symbolizující duševní čistotu, spokojenost, dobro a požehnání. Hlavním mottem tohoto talismanu je posvátná ženskost, chrání hlavně nastávající matky a novorozence, podporuje plodnost, dává sílu a duchovní moudrost.

Vznik ochranného symbolu v podobě lidské dlaně spadá až do období starověké Mezopotámie, objevuje se jako ochranný symbol bohyně Ištar. Ve starověkém Egyptě je symbol žehnající ruky se dvěma vztyčenými prsty připisován jménům: bohyně Isis a boha Osiris.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli